Це було важке літо. Ні, не у плані роботи з дітьми, не в плані батьків, воно було важке у контексті подій, які розгортались довкола – пандемія, війна та карантин наклали значний відбиток на організацію літнього відпочинку дітей. Проте, ми впорались!

xoly20

З метою запобігання скупчень людей, ми відмовились від концертів для батьків цього літа. У пошуках форм, якими його можна замінити (та чи можливо взагалі замінити наші концерти?) ми скористались нашим досвідом міжсезонних змін і завершували зміни цікавою, веселою та призовою грою «Посмішка Фортуни». Окрім того, у програмі з’явилось більше турнірів, конкурсів, змагань, які, на деяких змінах, перетворювались на чудові призи та кубки для найактивніших та найуспішніших учасників.

Kubok20

Через згадані вище причини нас було не так багато як завжди, проте це допомогло нам остаточно упевнитись в тому, що сформульовані нами принципи організації відпочинку дітей в межах Програми відпочинку «Дитячий табір Зефір» - правильні і саме вони допомагають нам досягати поставлених цілей. Цього літа у нас була по-справжньому сімейна атмосфера; кожен зефірівець отримував можливості для реалізації своїх здібностей і талантів; труднощі та непорозуміння, що виникали, оперативно вирішувались. Так, ми не всесильні і дещо ми подолати не змогли, але, вважаємо, це винятки, які лише підтверджують правило.

dance20

Що можна визначити як головне досягнення цього літа? Нові конкурси та конкурсні програми? Нові ігри? Кубки та медалі переможцям турнірів? Дотримання традицій «Зефіру» у таких складних умовах? Сам факт реалізації програми відпочинку цього літа? Мабуть, головним все ж є той факт, що жодна дитина, яка, сподіваємось, класно, динамічно, весело відпочивала з нами ані під час, ані після зміни не захворіла на COVID-19…

Саме тому, хочу сказати слова подяки усім тим, хто працював з дітьми цього літа. Ви – герої! Саме завдяки вашій титанічній праці, недоспаним ночам, невичерпній енергії та позитивному настрою – відпочинок у «Зефірі» був таким же, до якого звикли і діти, і батьки!

fire20

Окремо хочу сказати слова подяки співробітникам Санаторію «Жовтень» та особисто директору – Мельнику Сергію Олексійовичу, які протягом всього періоду реалізації Програми відпочинку «Дитячий табір Зефір» надавали нам усю необхідну підтримку та допомогу. Не дивлячись на скрутні часи, покращилися умови проживання, на «відмінно» працював харчоблок, за потреби надавалася висококваліфікована медична допомога, усі необхідні нам локації надавалися у потрібний час та багато-багато іншого. Дякую!

З повагою,
автор та керівник Програми відпочинку "Дитячий табір Зефір",
Олександр «Зефірич» Сватенков